2014 - 2015 m.m.

2015 03 24

Medaliai  finalinėse kvadrato varžybose

Ernesta  - piešinių priešgaisrine ...tema konkurso laureatė

Pirmoji vieta tarpzoninėse KVADRATO varžybose

2015 01 23

Kalėdų senelis mūsų mokykloje!

2014 12 22

"Rudenėlio šventė"

2014 10 17

   Smagu pasigėrėti pačių pagamintais darbeliais iš rudens gėrybių ir prisiminti "Rudenėlio šventės" akimirkas: pirmokų "Ropės" vaidinimą, mįslių konkursą, linksmąsias estafetes ir kt. rungtis.

Edukacinis projektas "Nariuotakojai į mokyklas" 2014 09 26

Ekskursija į Anykščius (2014 05 30)

Taip atsirado mūsų "Žalioji palangė"

    Ruošėmės gamtamokslinei konferencijai, kurios metu turėjome pristatyti pranešimą apie savo klasėje atliktą tyrimą.  Jo metu buvo auginamos pupelės, stebimas jų dygimo laikas (pradėta 2014 m. vasario 25 d.).  Klasės palangė – vakarinėje pusėje, todėl mažai saulės, ne visi augalėliai tinkamai augo, bet jais buvo labai rūpinamasi. Sėjome serenčio (kurios sudygo gausiai) ir surfinijų (kurių, deja, išdygo tik kelios)  sėklas, laistėme, prižiūrėjome daigelius, persodinome. Taip klasėje atsirado „Žalioji palangė“, kurią vėliau pavadinome „Mažuoju gėlynu“.

 

       „Žaliosios palangės“ augalėliai augo, stiebėsi....  Dalį užaugusių serenčio daigų buvo sumanyta padovanoti mamytėms „Mamos dienos“ proga. Vazonėliai ir vazonėliams panaudoti plastikiniai buteliai buvo puošiami panaudojant antrines žaliavas ir gamtinę medžiagą. Iš nereikalingų laikraščių, žurnalų susuktų ritinėlių apklijavome popierinius indelius (nuo arbatos, kavos, kokteilių...) Likusius plastikinius daigų indelius puošėme gamtine medžiaga (kaštonais, kankorėžiais,...). Langą puošėme vitražinėmis gėlėmis ir drugeliais iš popieriaus, viršuje pakabinome perpjautuose plastikiniuose buteliuose sodintas surfinijas.

VAIKŲ VELYKĖLĖS 2014

Balandžio 23 - 25 dienomis mūsų mokyklos pradinukai šventė "Vaikų VELYKĖLES 2014" ir puošė didžiulį margutį. Štai kokie saldūs to darbo vaisiai ir koks gražus margutis!..

TRADICINĖ MENŲ SAVAITĖ - 2014.(Kelios akimirkos iš dailės ir technologijų, dainų ir muzikos dienų - 03 31 - 04 01)

Lankomės "Mini zoologijos sode" Algio, Alvyros ir Liudo Vinclovų sodyboje 2014 03 27

Rajoninėje gamtosauginėje pradinių klasių mokinių mokomoje - pažintinėje konferencijoje "Gamtos taku 2014" (03 27)

KAZIUKO MUGĖS IR UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖS AKIMIRKOS

SAUSIO 13 - OSIOS DIENOS MINĖJIMAS

    Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena. 2014 m. sukanka 22-ji metai, kai smurtu buvo pamėginta sutrukdyti siekti LAISVĖS. Bet nepavyko!     

   Visi Lietuvos gyventojai buvo kviečiami 8 val. ryte uždegti languose nors po vieną žvakutę mūsų Laisvės gynėjams, sudėjusiems pačią brangiausią savo gyvenimo auką už mūsų visų laisvę, atminti.

    Mes taip pat kartu su mokyklos bendruomene prisijungėme prie šios akcijos: 8.00  val. uždegėme žvakutes, o mokyklos stadione prie laužo vyko netradicinė istorijos pamoka...

Klasėje dalinomės mintimis "Kuo svarbi kiekvienam SAUSIO 13 -OJI?, piešėme piešinius "Auka LAISVEI!".

    Tegu degs kartu su laužo liepsna mūsų širdyse meilė Lietuvai!

                 Tarmių popietė Želvos miestelio bibliotekoje

 

    Lapkričio 15 dieną Ukmergės rajono Želvos vidurinės mokyklos aštuntos, šeštos ir trečios klasės  moksleiviai  rinkosi į Želvos miestelio biblioteką, kurioje vyko popietė, skirta Tarmių metams paminėti. Renginio dalyviai kviesti susipažinti ir praplėsti žinias apie skirtingų Lietuvos regionų tarmes, pasimokyti liaudies žaidimų, pasiklausyti savo draugų  pasakojimų, pakalbėti tarmiškai.

     Popietę pradėjo Ukmergės rajono Želvos miestelio bibliotekininkė Danguolė Gabinaitienė, kuri pasakojo kaip yra svarbu lietuviui gimtoji kalba, skatino prisidėti prie jos išsaugojimo.

     Želvos kultūros namų meno vadovo Juozo Vasiliausko akordeono garsai užpildė  mokinių tarmiškus pasakojimus, jis kalbėjo aukštaičių tarme, mokė liaudies ratelių, žaidimų.

    Aštuntokas Tautvydas Šikšnys, paskatintas lietuvių kalbos mokytojos Romualdos Stražinskienės, tarmiškai perskaitė pasaką. Trečiokai pristatė savo pieštus piešinius, kuriuose vaizdavo skirtingų Lietuvos regionų lietuvių tautinius drabužius, perskaitė savo rinktus, įdomesnius tarmiškus,  aukštaičių, žemaičių, suvalkiečių ir dzūkų žodžius, paaiškino jų reikšmes. Trečiokas Dovydas Naraškevičius kalbėdamas aukštaičių tarme papasakojo „Legendą apie Kiauklius“.

     Popietę baigėme nuotaikingu žemaičių žaidimu - rateliu „Ein žeidytis por runkytis“ ir „Trečiokų polka“.

    Tikiuosi, kad vaikai nepamirš savo gimtosios tarmės, prisidės prie savo kalbos saugojimo ne tik šiais, tarmių metais, bet visada, o užaugę to mokys ir savo vaikus.

 Mokytoja Jolanta

      Lapkričio 13 d. mūsų klasėje lankėsi svečias, Želvos girininkijos girininkas, Gintas Povylius. Kadangi tęsiame projektą "Nuo gilės iki ąžuolo, nuo ąžuolo iki amžinybės", girininko prašėme plačiau papasakoti apie ąžuolus.

    Trečiokai sužinojo papildomos informacijos apie ąžuolus, kaip Lietuvoje juos saugo girininkai, kokios šių galiūnų ligos, kaip su jomis kovojama,  kas daroma, kad Lietuvoje išsaugotume kuo daugiau ąžuolynų. Svečias supažindino su girininko profesija, pasakojo kodėl ją pasirinko. Dėkojame girininkui ir tikimės dar susitikti!